שימור פוריות

מה זה תהליך שימור פוריות וכל מה שצריך לדעת עליו

שימור פוריות הוא תהליך של הקפאת ביציות, זרע, עוברים ותאי רבייה אחרים לפני ביצוע טיפולים רפואיים שעלולים להוביל לאי פוריות.

התהליך משמש לעתים קרובות לטיפול בסרטן או במקרה של תאונות. עם זאת, זה הפך גם לבחירה פופולרית עבור נשים שרוצות לדחות את הבאת הילדים עד שהן מוכנות.

לפני שנתחיל, מה זה שימור פוריות

שימור פוריות הוא הליך שניתן לעשות כדי לעזור לשמר את הפוריות של אישה. זה יכול לשמש לנשים שאינן מסוגלות להרות או לכאלה שעברו כימותרפיה, טיפולי הקרנות וטיפולים אחרים שעלולים לגרום נזק לביצית.

זה לא נעשה רק כדי לעזור לנשים להרות אלא גם כדי לעזור לאלה שאינם מסוגלים לעשות זאת עקב מצבים רפואיים מסוימים.

אילו שיטות ישנם לטיפול זה

שימור פוריות הוא תהליך המאפשר לנשים לשמר את הפוריות שלהן על מנת להביא ילד לעולם במועד מאוחר יותר.

בכללי התהליך של שימור פוריות שלכם על ידי הקפאת זרע, ביציות או עוברים לפני השימוש בהם. זה יכול להיעשות מסיבות רפואיות או בשל תכנון המשפחה.

ישנן שיטות רבות ושונות לשימור הפוריות הכוללות:

  • שימור הקפאה – הקפאת זרע וביצית בתקווה להשתמש בהם בעתיד.
  • שימור הקפאה של עוברים – הקפאת עוברים.
  • שימור קפוא זרע – הקפאת זרע לפני שפיכה.

מה חשוב לדעת לגבי שימור פוריות

חשוב לדעת על שימור הפוריות מכיוון שהוא יכול לעזור לנשים להימנע מהנטל הרגשי, הפיזי והכלכלי של אי פוריות. זה גם עוזר להם לשמר את יכולתם להיכנס להריון בעתיד.

ישנן אפשרויות רבות לשימור הפוריות הזמינות כיום, כולל הקפאת ביציות, זרע, עוברים או עוברי IVF. חשוב לדעת על שימור הפוריות כי זהו תהליך מסובך ויש הרבה תפיסות שגויות לגביו.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר של מרפאת עמלא, שם תוכלו למצוא מענה עבור השאלות שלכם והתייעצות עם מומחים בתחום. לאתר: עמוד הבית – מרפאות עלמא (ivf-clinic.co.il).

למה עושים זאת לרוב

שימור פוריות הוא תהליך שימור פוריות אצל אישה שעברה טיפולי סרטן או שהוציאו לה את השחלות. זוהי דרך לשמר את הביציות והרחם של האישה כך שהיא עדיין תוכלו להביא ילדים לעולם לאחר ההליך.

שימור הפוריות יכול להיעשות על ידי הקפאה, אחסון או הזרקת ביציות של האישה לגופה לפני טיפול בסרטן. עם זאת, ישנם כמה סיכונים הכרוכים בתהליך זה. הסיכון העיקרי הוא שזה עלול לא לעבוד ולהוביל לאי פוריות אם הביציות לא מופרות.

נשים שרוצות לשמר את הפוריות שלהן לפני שעברו טיפול בסרטן צריכות לדבר עם הרופאים שלהן באיזו שיטה הן ישתמשו ובאילו סיכונים הן עלולות להתמודד.

אילו סוגים של שיפור הפוריות ישנם כיום

התהליך לא נועד לשמש כתחליף להפריה חוץ גופית והוא יכול להיעשות רק על ידי נשים שנמצאות בשלבים מוקדמים של אי פוריות. ישנם סוגים רבים ושונים של שיטות שימור הפוריות זמינות שיכולות לעזור לשמר את היכולת להביא ילדים לעולם.

להלן כמה מהסוגים הנפוצים ביותר של שיטות שימור פוריות:

  • שימור הקפאה – התהליך כולל הקפאת ביציות או זרע לפני ניתוח או טיפול שעלול לגרום נזק למערכת הרבייה.
  • תרומת ביצית – תהליך זה כולל קצירת ביציות מאישה אחת ותרומתן לאישה אחרת הזקוקה להן לטיפול בהפריה חוץ גופית.
  • העברת גמטות תוך חצוצרה (GIFT) – סוג זה של שימור הפוריות כולל קצירת זרע מגבר אחד והזרקתו לביצית שהוחזרה מהשחלות של האישה באמצעות ניתוח לפרוסקופי.

סיכום

מקווים שעזרנו לכם עם הנושא של שימור פוריות ושסיפקנו לכם תשובות לשאלות, אך חשוב להבין כי כל הנאמר במאמר הוא אינו תחליף להתייעצות עם רופא מומחה אשר יוכל להסביר לכם יותר לעומק את הדברים ותוכלו גם להתייעץ איתו לגבי פתרונות מתאימים עבורכם.

Similar Posts